YILDIRIM GRUP

 
 
A | a

Genel merkezi İstanbul’da yer alan YILDIRIM Grup; metal ve madencilik, gübre ve kimyasallar, liman işletmeciliği, enerji, kömür ve kok, lojistik, denizcilik, gemi inşa, endüstriyel inşaat, gayrimenkul geliştirme ve girişim sermayesi olmak üzere 11 sektörde faaliyet göstermektedir.

YILDIRIM Grup’un temelleri, Garip YILDIRIM’ın 1963 yılında Samsun’da kurduğu GARİP YILDIRIM VE OĞULLARI adlı küçük bir inşaat malzemesi şirketi ile atılmıştır. Şirket; kuruluşundan bu yana faaliyet alanını yeni iştiraklerle daima genişleterek endüstriyel çeşitliliği yakalamış, gösterdiği girişimcilik ve sürdürülebilir inovasyon sayesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen endüstriyel grupları arasına girmiştir.

YILDIRIM ailesinin %100 sahibi olduğu özel bir şirket konumundaki YILDIRIM Grup, 1980 yılından bu yana ailenin ikinci kuşağı tarafından yönetilmektedir.

Bu şirket yapısı, sürdürülebilir büyümeyi yakalamak için üst düzey motivasyonun yanı sıra hızlı ve doğru karar verebilme kabiliyetini de beraberinde getirmektedir.

YILDIRIM Grup, 2008 yılında İsveç’te ilk uluslararası yatırımını gerçekleştirmesini takiben dünyanın 4 kıtasında 19 ülkede faaliyet gösteren küresel bir güç konumuna erişmiştir.