HAKKIMIZDA

 
 
A | a

Yıldırım Grup, 11 sektörde faaliyette bulunmakta olup, Yılport Holding, Yılport International Holding,Yılmar Holding, Yılfert Holding, Yıldırım Enerji Holding, Yılmaden Holding ve Yıldırım Holding gibi kuruluşları bünyesinde barındırmaktadır. Gemlik Gübre; Yıldırım Grup cirosunun %36 lık kısmını teşkil etmektedir.
Yıldırım Holding’in bir iştiraki olan Gemlik Gübre Sanayi A.Ş. ilk kez 1973 yılında bir devlet işletmesi olarak kurulmuştur. Gemlik Gübre, 2004 yılında YILDIRIM Grup tarafından özelleştirme yoluyla satın alınarak Yıldırım ailesine katılmıştır. Bu yatırımın ardından şirket, Türkiye’nin en büyük gübre üreticilerinden biri haline gelmiştir. Şirketimiz, Türkiye genelinde 1000’in üzerinde bayi ve 3000’e yakın Tarım Satış Kooperatifleri ile, yurt içi pazarın önemli bir bölümüne sahiptir.
Üretim ve ithalat yolu ile, müşterilerinin tüm gübre ihtiyaçlarını karşılamayı ilke edinmiştir. Bu nedenle de yaklaşık 600.000 tonluk üretim ve 500.000 – 1.000.000 ton aralığında ithalat yapılarak, Türkiye’nin stratejik noktalarında, bir milyon ton kapasiteli depolama alanları ile bu hedeflerine ulaşmaktadır.