HAKKIMIZDA

 
 
A | a

Yildirim Grup, 11 sektörde faaliyette bulunmakta olup, Yilport Holding, Yilport International Holding,Yilmar Holding, Yilfert Holding, Yildirim Enerji Holding, Yilmaden Holding ve Yildirim Holding gibi kuruluslari bünyesinde barindirmaktadir. Gemlik Gübre; Yildirim Grup cirosunun %36 lik kismini teskil etmektedir.
Yildirim Holding’in bir istiraki olan Gemlik Gübre Sanayi A.S. ilk kez 1973 yilinda bir devlet isletmesi olarak kurulmustur. Gemlik Gübre, 2004 yilinda YILDIRIM Grup tarafindan özellestirme yoluyla satin alinarak Yildirim ailesine katilmistir. Bu yatirimin ardindan sirket, Türkiye’nin en büyük gübre üreticilerinden biri haline gelmistir. Sirketimiz, Türkiye genelinde 1000’in üzerinde bayi ve 3000’e yakin Tarim Satis Kooperatifleri ile, yurt içi pazarin önemli bir bölümüne sahiptir.
Üretim ve ithalat yolu ile, müsterilerinin tüm gübre ihtiyaçlarini karsilamayi ilke edinmistir. Bu nedenle de yaklasik 600.000 tonluk üretim ve 500.000 – 1.000.000 ton araliginda ithalat yapilarak, Türkiye’nin stratejik noktalarinda, bir milyon ton kapasiteli depolama alanlari ile bu hedeflerine ulasmaktadir.